Сучасний та повністю автономний модульний будинок на колесах для життя в Україні

Сучасний та повністю автономний модульний будинок на колесах для життя в Україні

Реалізувати проєкт автономного модульного будинку на колесах Tiny House з наявними сучасними технічними рішеннями на ринку України досить проста задача. Перш за все треба визначитись який ресурс треба перевести в автономний режим споживання в твоєму будинку. Але пам'ятайте, що чим більше ресурсів вам треба перевести в автономний режим, тим більший бюджет знадобиться на реалізацію проєкту.

В цій статті ми розглянемо як зробити свій Tiny House будинком, який може споживати ресурси з централізованих мереж де є та така можливість і одночасно мати можливість забезпечити себе теплом, електроенергією та водою в автомномному режимі.

Отже, давайте розглянемо рекомендовані варіанти забезпечення автономії Tiny House для життя там, де взагалі нема доступу до елкетроенергії, води та централізованої каналізації. Майстри Tiny House Alkinoy з виробництва модульних будинків на колесах успішно реалізовують перелічені рішення на практиці. 

Електроенергія в автомномному модульному будинку на колесах Tiny House 

Модульний будинок на колесах Tiny House споживає досить невелику кількість електроенергії, порівнюючи з капітальними забудовами. Вам необхідно забезпечити живлення вкрай необхідного обладнання, а це:

 1. Холодильник та морозильна камера. Вони можуть функціонувати від напруги 12, 24 та 220 В. Є також рішення, які працюють на газу.
 2. Пральна машина. Для Tiny House треба вибирати малогабаритні пральні машини, бо вони споживають менше електроенергії та води.
 3. Посудомийна машина. В Tiny House не використовується багато посуду, який треба часто мити, але якщо ви не хочете робити це вручну, то подумайте про компактну вбудовану посудомийну машинку.
 4. Телевізор або мультимедійний проектор.
 5. Відеонагляд, інтернет.
 6. Освітлення внутрішнє та зовнішнє.
 7. Насосне обладнання для водопостачання.
 8. Розетки для інших побутових приладів.

Повну енергонезалежність в Tiny House можна забезпечити сонячними панелями, які монтуються на даху будинка та комплектом акумуляторних батарей. В сонячні дні вам не доведеться думати про споживання електроенегії вашим Tiny House, а от в пасмурну погоду та в зимовий період часу моніторинг споживання та певна економія електроенергії дозволить жити в комфорті без додаткових джерел електроенегії.

Автономний будинок з сонячними панелями Tiny House

Автономний будинок з сонячними панелями Tiny House

Для уникнення можливих перебоїв в електропостачанні від сонця майстри Tiny House Alkinoy комплектують кожний будиночок додатковим інверторним бензиновим генератором на 3-4 кВт. В комплекті з акумуляторними батареями генератор може стати в нагоді, коли акумуляторні батареї вже розрядились, а сонце ще не встало.

Взагалі будинки Tiny House Alkinoy мають зовнішню розетку, через яку можна подати електроенергію в будиночок від центральних електромереж.

Холодне водопостачання в Tiny House

Tiny House Alkinoy незалежно від моделі обладнаний баком для накопичення води об'ємом 300-500 літрів. Знаходиться він всередині будинку та при повній заправці дозволяє жити мінімум 5-7 днів двом особам. Вода з баку використовується для рукомийника в ванній кімнаті, душу, водяної розетки ззовні, мийки на кухні, пральної машини, посудомийної машини. Встановлена автоматика для водопостачання дозволяє користуватися водою зі звичним напором, буквально як з централізованої мережі водопостачання. 

Практикується також використання накопичувальних ємкостей для дощової води, яку можна в подальшому використовувати для побутових потреб, пропустивши через фільтраційну систему.

При потребі Tiny House Alkinoy можна легко та швидко перевести в режим водоспоживання від централізованої зовнішньої мережі.

Гаряче водопостачання в Tiny House

Найефективніший спосіб забезпечення Tiny House Alkinoy гарячим водопостачанням - це підігрів води газовим котлом. По-перше це недороге рішення при реалізації та експлуатації, по-друге не займає багато місця в просторі, яке обмежене в будинках Tiny House. Автоматика в газових котлах дає можливість користуватися гарячою водою без втручання в систему. Досить лише періодчино проводити технічний огляд по певному регламенту.

Питна вода в Tiny House

Ми в майстерні Tiny House Alkinoy при виробництві модульних будинків на колесах інтегруємо обладнання для розливу питної води в кухонний гарнітур. Користуватись питною водою дуже зручно - достатньо піднести склянку та відкрити кран. На нашу думку це раціональне рішення та найбільш заощадливе. Все що необхідно то це поповнювати запас води так само, як майже всі це роблять проживаючи в багатоповерхівках та навіть в приватних будинках.

Облаштування каналізації в Tiny House

Стічні води бувають двох типів: сіра вода та чорна вода.

Сіра вода це ті стоки, які ми зливаємо при митті посуду, овочів, прийманні душу, митті рук, пранні білизни і т.п. Тобто це вода без фекальних відходів. Злив сірої води можна виконувати прямо в грунт або септики чи центральну каналізацію. Використання біологічних засобів для прання, миття посуду робить сіру воду нешкідливою для довкілля.

Чорна вода - це вода, яка поступає з туалетів та має септичні відходи. В Tiny House Alkinoy взагалі відсутня чорна вода, оскільки кожна модель Tiny House Alkinoy обладнана компостним туалетом. Компостний туалет, або сухий туалет це ідеальна альтернатива зливним туалетам. Окрема стаття в нашому блозі буде присвячена саме цьому інженерному винаходу.

Отже, Tiny House Alkinoy виробляє тільки сіру воду для утилізації. Наявні нокопичувальні баки для сірої води дозволяють користуватися будинком навіть на парковці супермаркету без ознак що щось з будиночка виливається. При потребі під'єднати будинок Tiny House Alkinoy до централізованої системи каналізації достатньо відкрити один вентиль під платформою та вивести сіру воду гнучкою трубою прямо в ваш септик чи в його імпровізацію.

Приготування їжі в Tiny House

В модульних будинках на колесах Tiny House Alkinoy є запас газу, який використовується для гарячого водозабезпечення в автономному режимі. Ми вирішили, що найкращим рішенням для приготуванням їжі на кухні Tiny House Alkinoy це використання газової робочої поверхні. Запасу газу достатньо для мінімум 30 днів активного користування газової плитою та навіть гарячим водопостачанням.

Інтер'єр автономного мобульного будинку Tiny House

Інтер'єр автономного мобульного будинку Tiny House

Також для вуличних пікніків біля Tiny House Alkinoy кожна модель наших будиночків має портативний гриль на газу. Це дозволяє реалізовувати свої кулінарні ідеї прямо у себе на подвір'ї.

Опалення модульних будинків на колесах Tiny House

Tinu House автономний в лісі

Tinu House автономний в лісі

Найефективніші методи опалення Tiny House описані в нашій статті за посиланням тут. Кажучи про автономні рішення то найефективнішим способом опалення Tiny House є:

 1. Міні камін або пічка. Проживаючи в віддалених регіонах та територіях доступ до деревини та дров може біти необмежений, а мініатюрні розміри пічки та невеликой житловий простір дають змогу опалювати будиночок не використовуючи багато дров.
 2. Дизельна автономна пічка. Просте та ефективне рішення для повітряного опалення будинку. Мінімальне споживання дизельного палива та відсутність потреби в електропостачанні високої напруги дає можливість опалювати будиночок в абсолютно автоматичному режимі.
 3. Газовий конвектер для опалення. Ми згадували, що будинки Tiny House Alkinoy мають суттєвий запас газу в балонах на борту, отже використання його енергії для автономного опалення це також ефективне та раціональне рішення.

Підсумуємо?

Майстерня Tiny House Alkinoy проектує інженерні рішення в модульних будинках на колесах, які дають можливість власнику жити в своєму будиночку в трьох режимах:

On-Grid - тобто режим, при якому Tiny House під'єднаний до централізованих мереж водопостачання, електроенергії, каналізації;
Off-Grid - Tiny House не під'єднаний до мереж енерго, водопостачання і має певний запас ресурсів "на борту" які можна поповнювати або які самі регенеруються;
Комбінований режим - режим, коли у вас, наприклад, є доступ до водопостачання, але нема доступу до електрики та каналізації і навпаки. Тобто частково є щось, а іншого нема.

Tiny House Alkinoy запроектовані так, що власник може користуватись своїм мобільним будинком в будь-якому з трьох режимів в залежності від умов в яких він опинився. Це неймовірно зручно і дає власнику неймовірну свободу дій

Tiny House Atelier Alkinoy. Будинки вільних людей.
Виробництво модульних будинків на колесах в Україні - alkinoy.com