Опалення будинків Tiny House. Які є ефективні методи для клімату України?

Опалення будинків Tiny House. Які є ефективні методи для клімату України?

Tiny House або модульний будинок на колесах придатний для проживання цілий рік в українській кліматичній зоні за умови виконання декілька важливих умов на етапі проєктування та будівництва будинку. Розглянемо найголовніші умови в нашій статті.

Утеплення Tiny House або модульного будинку

Насамперед для реалізації енергоефективного Tiny House який плануєте експлуатувати як взимку, так і влітку, треба ретельно та якісно зробити утеплення зовнішніх стін будинку, підлоги та стелі. Це забезпечить збереження тепла в холодну пору року та збереження бажаної прохолоди влітку. Якісне утеплення Tiny House дозволяє заощаджувати на опаленні та охолодженні будиночка та довгий період часу підтримувати його мікроклімат в комфортному для проживання температурному режимі.

Серед утеплювальних матеріалів для модульних будинків є багато опцій на ринку України. Ми в майстерні Tiny House Alkinoy використовуємо ППУ - пінополіуретан. Цей матеріал має ряд переваг порівнюючи його з іншими видами утеплювальних матеріалів, а саме:

  • термін експлуатації приближений до 50 років;
  • високі показники теплоізоляції;
  • гарантоване щільне прилипання до поверхні та відсутність порожнин, що призводять до енерговтрат;
  • стійкість до горіння;
  • низька теплопровідність;
  • паропроникність.

Після виконання якісного утеплення можна реалізовувати інженерні проєкти по опаленню Tiny House. 
Розмірковуючи про те, який тип опалення для свого модульного будинку в Україні вибрати, треба задати собі два питання:

1. Який рівень автономності Tiny House ви будуєте та як довго ваш будиночок має бути автономним без "дозаправки"?
2. Чи є в вас можливість підключати будинок до зовнішніх джерел енергії?

Як тільки ви остаточно визначитесь з рівнем автономності та наявності зовнішніх джерел енергії, то для вас стане одразу очевидним який саме тип опалення вибирати для вашого Tiny House або які типи опалення комбінувати між собою для досягнення бажаного рівня автономності. Адже найкращий варіант - це використання у своєму будинку 2-3 варіантів опалення, які можуть замінювати одне одного в залежності від обставин в яких ви знаходитесь в певний момент часу.

Мініатюрна піч для Tiny House

Камін для Tiny House

Камін для Tiny House

Майстерня Alkinoy комплектує кожний будинок Tiny House міні пічкою для опалення на дровах. Ми віримо в її ефективність та естетику. В якості джерела енергії використовуються звичайні дрова або брикети. В Україні, на щастя, доступ до цих ресурсів відкритий і не обмежений. Мініатюрний розмір печі дозволяє отримати максимум тепла при спалюванні мінімальної кількості деревини або брикетів.

Мініатюрна пічка в Tiny House дасть можливість прогрівати будинок там, де у вас нема доступу до централізованих джерел енергії, щоб опалювати будиночок Tiny House приладами, які потребують підключення електроенергії. Отже міні піч в модульному будинку на колесах дає можливість жити в теплі навіть без електроенергії, тим самим досягати автономності.

І врешті решт невеличка піч в будиночку - це дуже атмосферно.

Піч міні для Tiny House

Піч міні для Tiny House

Тепловий насос "повітря-повітря"

Тепловий насос повітря-повітря це прилад для повітряного опалення та охолодження приміщень Tiny House. Ми у себе в майстерні Alkinoy встановлюємо один тепловий насос на кожний Tiny House. Одного комплекту достатньо для всього будинку для того, щоб підтримати комфортний температурний режим в будиночку в будь-яку пору року. Теплові насоси є досить енергоефективними приладами, але без підключення до зовнішнього джерела електроенергії працювати не зможуть, отже розраховувати на експлуатацію обладнання там, де нема централізованої електромережі не можна. Але якщо ваш Tiny House має постійний доступ до централізованого електропостачання, то це ідеальне рішення для підтримання мікроклімату в будиночку в автоматичному режимі.

Тепловий насос на Tiny House

Тепловий насос на Tiny House

Тепла підлога в Tiny House

Всі будиночки Tiny House Alkinoy мають теплу електричну підлогу. Вона використовується в холодну пору року і контролюється автоматикою. Обігрів Tiny House теплою підлогою є найбільш комфортним, оскільки тепло підіймається з підлоги та розповсюджується по всьому простору рівномірно. На жаль цей тип опалення є також "енергозалежним", тобто для ефективної та тривалої роботи електричної теплої підлоги ваш будинок Tiny House має бути підключений до зовнішніх мереж електроенергії. Якщо зовнішніх електромереж поряд нема, то ваш будинок можна ефективно опалювати міні пічкою на дровах.

Електричні конвектори в модульних будинках Tiny House

Електричні конвектори є розповсюдженим способом опалювання приміщень. В них є ряд переваг, а саме: це недорогий спосіб з точки зору придбання та запуску, легко ремонтується та замінюються у випадку виходу з ладу, мають систему автоматики для контролю вмикання та вимикання, обладнані термостатами.

Електричні конвектори це енергозалежне опалення, а це означає, що у випадку відсутності централізованого електропостачання використовувати цей спосіб опалення буде не можливо.

Електричне опалення Tiny House

Електричне опалення Tiny House

Газове опалення в Tiny House

Газові конвектори є чудовим рішенням для забезпечення автономним опаленням вашого Tiny House. Сучасні моделі газових конвекторів обладнані автоматикою для регулювання температурного режиму та безпечної експлуатації. Все що вам необхідно мати додатково це достатній запас газу та можливість заправляти газові балони у випадку коли запас газу закінчується. 

Tiny House з газовим опаленням

Tiny House з газовим опаленням

Дизельні обігрівачі для Tiny House

Дизельний портативний обігрівач може стати у нагоді у вашому Tiny House для повітряного опалення будиночка. Система не потребує потужного джерела електроенергії і може працювати від 12-24 В напруги, тобто від звичайного акумулятора. Такі системи використовуються в транспортних засобах для обігріву салону під час стоянки. Споживають 150-400 мл дизельного пального за годину і при грамотному монтажі можуть використовуватись як автономне джерело тепла.

Дизельний обігрівач для Tiny House

Дизельний обігрівач для Tiny House

Дизельний обігрівач автономний в Tiny House

Дизельний обігрівач автономний в Tiny House

Теплі склопакети в Tiny House 

Це спосіб опалення ефективний у випадку, коли ваш Tiny House має велику площу скління. Принцип роботи дуже простий - на склопакет зсередини монтується прозора плівка, яка нагрівається від електроенергії, а вже теплі склопакети нагрівають приміщення зсередини. Такий метод опалення не може бути основним та єдиним, з огляду на те, що є також енергозалежним. При плануванні та проєктуванні будинку, маючи панорамні вікна варто подумати над тим, щоб саме панорамні вікна мали таку технологію обігріву. Це значно зменшить рівень енерговтрат вашого Tiny House.

Теплі склопакети для мобульних будинків, опалення

Теплі склопакети для мобульних будинків, опалення

Tiny House Atelier Alkinoy. Будинки вільних людей.