Безпечне перевезення Tiny House по загальних дорогах. Як підготуватись та не припустити фатальних помилок.

Безпечне перевезення Tiny House по загальних дорогах. Як підготуватись та не припустити фатальних помилок.

Уявіть собі, що ваш будинок може бути там, де вам це необхідно в конкретний період часу. Ви не обмежені в його пересуванні по території країни та за її межі і робити це навіть самотужки досить легко. Все ці переваги життя можна влаштувати тоді, коли ви володієте Tiny House або модульним будинком на колесах.

Давайте одразу погодимось та зафіксуємо, що Tiny House майже нічого спільного не має з традиційними кемперами. Tiny House часто називають модульним будинком на колесах і це справжній будинок, який використовують для цілорічного поживання, але цей будинок в мініатюрі. Про переваги життя в Tiny House в Україні у нас на сайті є окрема стаття, а зараз давайте повернемось до найважливіших правил транспортування модульних будинків на колесах. Знаючи та виконуючи ці правила можна запобігти великих проблем при експлуатації вашого Tiny House який ви купили чи побудували самотужки у себе на подвір'ї.

Найголовніше що треба розуміти, що як тільки Tiny House виїжджає на дорогу, то він одразу стає транспортним засобом і має бути максимально безпечним як для власника так і для всіх інших учасників дорожнього руху.

Перевезення Tiny House або модульного будинка на колесах

Перевезення Tiny House або модульного будинка на колесах

Отже, 10 основних правил перевезення Tiny House загальними дорогами України:

1. Права на керування транспортним засобом з причепом

Tiny House або модульний будинок на колесах це будинок, який розташований на платформы пречепі. Для його перевезення загальними дорогами водієві необхідно мати відповідну категорію – ВЕ. Ця категорія дозволяє керувати транспортним засобом з причепом загальна маса яких не перевищує 3,5 тони. Відкрити необхідну категорію можна в автошколі, де вас навчать безпечному та впевненому керуванню автомобілем з причепом і ви зможете запросто перевозити свій Tiny House без хвилювань, що дорожня поліція випише вам штраф за керування транпортним засобом без відповідної категорії.

Tiny House буксирування

Tiny House буксирування

2. Швидкісний режим при буксируванні Tiny House 

Тягнути за собою свій власний Tiny House задача не складна і реалізується досить просто, якщо тримати відповідний швидкісний режим, враховуючи що позаду вас справжній будинок на колесах. Загалом, якщо ви плануєте транспортування Tiny House великі відстані, то для безпечної подорожі без наслідків вам треба розраховувати на середню швидкість в межах 60 км/год. Максимальна швидкість не варто перевищувати 70-80 км/год і це при ідеальному асфальтованому дорожньому покритті.

3. Безпечна дистанція на дорозі з Tiny House

Коли ви берете на буксир свій Tiny House, то ви маєте одразу перемикнути свої звички водіння в режим «автопоїзда». Режим «автопоїзд» означає що ви: довгий та важчий. Вам знадобиться більша дистанція для гальмування, незважаючи що ваш причіп, який обладнаний гальмами накату або ж електричним гальмом. Погодні умови також вкрай необхідно враховувати при виборі швидкості руху в потоці автомобілей та маневруванні на дорозі. Додаткова вага та гнучке зчеплення Tiny House платформи з вашим автомобілем роблять керування автопоїздом досить специфічним та вимагає додаткової концентрації уваги від водія.

Транспортування Tiny House

Транспортування Tiny House

4. Обгони на дорозі з Tiny House на буксирі

Взагалі в режимі «автопоїзд» будь-які обгони на дорозі не є бажаним маневром, оскільки обгін пов’язаним безпосередньо з виїздом на зустрічну смугу. Ухилятися від неочікуваних зустрічних потоків з важким причепом позаду вкрай небезпечно і може призвести до великих неприємностей. Наша вам порада пересуватися повільно, але впевнено і завжди приїжджати до місця де вас очікують.

Tiny House на буксирі

Tiny House на буксирі

5. Технологія будівництва Tiny House на платформі

Ваш модульний будинок на колесах при виїзді на дороги загального користування одразу стає для всіх перш за все транспортним засобом. Платформа, або трейлер, на якому стоїть ваш модульний будинок мають бути міцно закріплені з самим будинком, створюючи буквально одну єдину нероздільну конструкцію щоб витримувати всі навантаження та вібрації від дороги під час транспортування модульного будинку. Технологія з’єднання Tiny House з платформою, яку використовує Tiny House Atelier Alkinoy в своїй майстерні дозволяє уникнути ризиків пошкодження та послаблення з’єднання трейлера з модульним будинком під час пересування по загальним дорогам. Це значно подовжує період експлуатації вашого Tiny House.

Платформа для Tiny House

Платформа для Tiny House

6. Балансування вантажу Tiny House

Все, що ви встановили в Tiny House, а саме: меблі, інженерні системи та інше – це ваш вантаж. Вантаж має бути грамотно розподілений по осях трейлера, враховуючи їх максимальні навантаження. При самостійному проектуванні та будівництві Tiny House приділяйте максимальну увагу розподіленню ваги по площі будиночка і це допоможе уникнути проблем з перевезенням модульного будинку.

7. Виступаючі фасадні елементи Tiny House

Ваш будиночок має виступаючі фасадні елементи, і цього не можна цілком уникнути. Це може бути екстер’єрне освітлення, зовнішній блок кондиціонера, димохід на даху, вентиляційні бокси та ін. Перед початком руху треба запевнитись, що всі елементи міцно закріплені і не будуть демонтовані під час руху, не зачепляться за гілки дерев, провисаючі дорожні кабелі. Якщо виступаючі елементи на фасаді або даху Tiny House можуть стати потенційною небезпекою для оточуючих, то треба продумати ще на етапі проектування Tiny House просту та швидку систему їх демонтажу перед початком руху та місцем для зберігання.

Tiny House

Tiny House

8. Закріплення всіх елементів інтер'єру Tiny House

В будиночку Tiny House все має бути ретельно продумане та міцно закріплене для безпечного транпортування загальними дорогами. Для цього при виробництві меблів потрібно вибирати якісну та спеціальну фурнітуру, щоб запобігти відкриттю дверцят під час руху. Треба мати достатньо спеціальних ніш для розміщення ваших речей для безпечного переїзду та уникнення їх псуванню. А це може цілком трапитись під час руху на дорозі, враховуючи рельєф траси, доріг та маневрів водія.

Інтер'єр Tiny House

Інтер'єр Tiny House

9. Відсутність мешканців в будинку Tiny House під час руху

Згідно правил дорожнього руху – ви не маєте права перевозити пасажирів в вашому будиночку на колесах. Так що плануйте свій маршрут так, щоб під час руху ви та ваші пасажири були в салоні автомобіля, а під час запинки ви всі разом можете сміливо провести ніч в Tiny House на будь-якому паркінгу та продовжити рух після відпочинку в салоні автомобіля.

10. Алгоритм самоконтролю перед початком переїзду Tiny House

Для того, щоб кожна подорож проходила з найприємнішими емоціями кожний власник Tiny House має підготувати свій власний check-list, який має перелік всіх пунктів та елементів, які необхідно перевірити, закріпити, змонтувати/демонтувати перед початком транспортування Tiny House. Ви маєте прийняти для себе правило, що допоки всі 10 або 100 пунктів не будуть вами проконтрольовані та виконані, то ви не рушатимете в подорож з Tiny House позаду своєї автівки.

Tiny House on wheels, модульний будинок на колесах

Tiny House on wheels, модульний будинок на колесах

Tiny House Atelier Alkinoy. Будинки вільних людей.